İran İslam Devrimi Lideri Hamanei: Medya üzerinden yürütülen savaşta kendi rolünüzü İfa edinID:83462
Yayınlanma:
25 Oca 22

İslam inkılabı rehberi Seyyid Ali Hamanei bir grup Ehl-i Beyt (as) meddahını kabul ettiği görüşmede, millete karşı medya üzerinden yürütülen savaşta kendi rolünü ifa etmeleri gerektiğini belirtti.

İslam inkılabı rehberi Seyyid Alİ Hamanei, Hz. Fatima-ı Zehra’nın (sa) kutlu doğum yıldönümü dolaysıyla bir grup meddaha hitap ettiği konuşmada, Hz- Fatıma’nın şahsiyetine vurgu yaparak, Kuran-ı Kerim’de sarih biçimde mübahale olayına işaret edildiğini vurguladı.

İslam İnkılabı zaferinden sonra, Allah’ın lütfuyla İran toplumunun Fatımileştiğini ve geçen 43 senede kutsal savunma dönemi, bilimsel hareketi dönemi, Fahrizade gibi şehitlerin verdiği minnetsiz hizmetler döneminde ve sel ve deprem gibi doğal afetler sırasında defalarca Fatımi harekete tanıklık ettiklerini söyledi.

İslam inkılabı lideri Seyyid Alİ Hamanei, Hz. Fatıma-ı Zehra’nın toplumsal ve devrimci hareketler başta olmak üzere her alanda örnek ve model olması gerektiğinin altını çizdi.

Seyyid Alİ Hamanei beyanatının devamında, düşmanın ekonomik baskı ile İslami nizam ile karşı karşıya getirmek istediği bir sırada halka toplumsal hizmetlerin verilmesinin değerli bir cihat olduğunu ifade etti.

Konuşmasının devamında “aydınlatma ve anlatma” alanını en önemli cihat arenası olarak niteleyen Seyyid Ali Hamanei, şeytani hareketler karşısında heyetlerin devrimin temel ilkeleri ve ülkülerini savunup, yaymaları gerektiğinin altını çizdi.

İslam inkılabı rehberi Seyyid Alİ Hamanei sözlerini, “meddahların kutsal savunma döneminde ve 88 fitnesi sırasında iyi rol ifa edip, sınavlardan başarılı çıktıklarını, İslam Cumhuriyeti ile düşman arasındaki medyatik ve kültürel savaşta devrimci meddahların yüksek sesinin işe yaradığını” ifadeleriyle tamamladı.