Gündem Kılıçdaroğlu: ABD askeri tesislerini kapatmayı getirsinler, destekleyeceğizID:86656
Yayınlanma:
27 May 22

CHP lideri Kılıçdaroğlu, NATO tartışmalarıyla ilgili olarak "Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO’yla var olmadık, NATO’suz da yok olmayız" sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis'e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yabancı asker bulunmasına karşı olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, "Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz" dedi.