İmamoğlu AKP’nin kusurunu kapatacak! Diyarbakır’a da el attı...ID:87155
Yayınlanma:
13 Haz 22

KİPTAŞ’ın AKP döneminde ihale ettiği, Diyarbakır'daki konut projesinin eksik ve kusurlu işleri olduğu ortaya çıkarken İmamoğlu’nun talimatı ile bu kusurlu imalatların tamamlatılması için ihale açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne(İBB) bağlı KİPTAŞ’ın AKP döneminde ihale ettiği, Diyarbakır Sur ilçesindeki konut projesinin eksik ve kusurlu işleri olduğu ortaya çıktı. İBB’nin yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile KİPTAŞ, eksik ve kusurlu imalatların tamamlatılması için yeni bir ihale açtı. Eksik ve kusurlu işler 6,5 milyon TL’ye 75 günde tamamlanacak.

KİPTAŞ’ın, “Diyarbakır Suriçi Bölgesi 44 Konuta Ait Eksik Ve Kusurlu İmalatların Tamamlatılması İşi” adı altında açtığı ihalenin sonucu belli oldu. “Pazarlık” usulüne göre yapılan ihaleye 3 teklif verildi. En iyi teklifi veren ve merkezi Ankara’da bulunan ZNC Yapı İnşaat Taahhüt Dış Tic. San. ve Tic. Ltd. Şirketi ihaleyi 6 milyon 500 bin TL’ye üstlendi. KİPTAŞ ile firma arasında imzalanan sözleşmeye göre söz konusu eksik ve kusurlu işler 20 Ağustos 2022 tarihine kadar tamamlanacak.
AKP döneminden kalma kusurlu işler