Politika Karamollaoğlu ve Davutoğlu Meclis kulisinde vekillerle bir araya geldiID:96678
Yayınlanma:
06 Tem 23

Gelecek ile Saadet Partisi TBMM'de ortak grup kurma konusunda anlaştı. Saadet Partisi amblemi altında kurulan ortak grup sonrası Karamollaoğlu ve Davutoğlu Meclis kulisinde vekillerle bir araya geldi.

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi, TBMM'de Saadet Partisi çatısı altında grup kurma kararı aldıklarını Genel Başkanlar Karamollaoğlu ile Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Merkez binasında yaptığı ortak basın toplantısında duyurdu. 

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Bizim amblemimiz altında birleşerek Meclis'te grup oluşturmaya karar verdik. Meclis'te en ciddi çalışmaları yapan grup inanıyorum ki bu grup olacak. Fikirlerde bazı farklılıkların olmasını bakış açısına göre değerlendirmek mümkün.” dedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, “Mayıs seçimlerinden sonra siyaset hayatımızın en önemli gelişmesine şahit oluyoruz. Siyasi tabloyu değerlendirdiğimizde şu sonuçlara ulaştık... Siyasi iktidar her türlü yola başvurarak iktidarını sürdürüyor. Statükoyu sürdürmeye çalışıyorlar. Muhalefet partileri kendi içinde muhasebesini yaptı. Değerlendirmeye baktığımızda seçmenimiz bize güçlü alternatif ihtiyacı duyduklarına dair verdiği mesajdır.” ifadelerini kullandı.

Saadet ile Gelecek anlaştı: TBMM’de 6. grup Saadet Partisi oldu

Her iki lider daha sonra birbirlerine çiçek hediye ederek TBMM'ye geçti. 

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi arasında TBMM ortak grubu kurulmasından sonra Karamollaoğlu ve Davutoğlu Meclis'te muhalefet kulisinde milletvekilleri ile bir araya geldi.

Saadet Partisi TBMM Grubu şu isimlerden oluşuyor:

Mesut DOĞAN
Mustafa Nedim YAMALI
Serap YAZICI ÖZBUDUN
Şerafettin KILIÇ
Cemalettin Kani TORUN
Mehmet ATMACA
Sema SİLKİN ÜN
Necmettin ÇALIŞKAN
Birol AYDIN
Bülent KAYA
Doğan DEMİR
İsa Mesih ŞAHİN
Mustafa KAYA
Selim TEMURCİ
Mustafa BİLİCİ
Mahmut ARIKAN
Hasan BİTMEZ
Hasan EKİCİ
Selçuk ÖZDAĞ
Mehmet KARAMAN