Bilim ve Teknoloji Geliştirilmiş ANC özelliğiyle dış dünyayla bağınızı koparınID:99331
Yayınlanma:
06 Kas 23

FreeBuds Pro 3, minimal tasarımı, kullanımı kolay yapısı, gelişmiş ses kalitesi ve geliştirilmiş ANC özelliğiyle zirveye gözü dikti.

FreeBuds Pro 3, IP54 yani suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikasına sahip. Bu ürünü afif hyağmurlu havalarda yürüyüş yaparken ya da spor esnasında keyifle kullanabilirsiniz. Ürün, siz hareket halinde olsanız dahi kulaklarınızdan kolay kolay düşmeyecektir.

Üründe kullanılan malzeme kalitesi oldukça iyi. Örneğin, kulaklık başlıklarını rahatlıkla temizleyebiliyorsunuz. Başlıklar kulaklıktan kolay kolay çıkmıyor ve bu da güvenli kullanım hissini veriyor.

Kolay kullanım

Huawei, kulaklıklarında genellikle “kaydırma” ve “sıkıştırma” hareketleriyle yol alabileceğimiz kontrol sistemine yer veriyor. Bu sistem, söylemeliyim ki en kullanışlı sistemlerden bir tanesi.

Örneğin…Eğer şarkının sesini artırmak istiyorsanız, kulaklık sapının yan kısmına parmağınızı getirip yukarı doğru kaydırabilir, tersi hareketle de ses seviyesini azaltabilirsiniz.

Şarkıyı durdurmak için sapı baş ve işaret parmaklarınızla aynı anda bir kez sıkıştırmanız yeterli. Zaten sapın içindeki mekânizmadan “klik” sesini duyacaksınız. İki kez sıkıştırarak bir sonraki şarkıya geçiş yapabilirsiniz. Tabii AI Life uygulamasına giderek kontrol şemasını özelleştirebileceğinizi belirtelim.

11 mm dinamik sürücü

Aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip kulaklıklar, özellikle gürültülü ortamlardaki kullanımlarda ciddi avantaj sağlıyor. Cadde kenarında yürüyor olabilirsiniz… Bir metroda ya da uçakta seyahat ediyor olabilirsiniz…

FreeBuds Pro 3’ün ANC özelliği, ciddi anlamda yalıtım sağlayabiliyor. Bu sayede bir şeyler dinlerken ya da telefon görüşmeleri gerçekleştirirken çok rahat ediyorsunuz.

Tabii kalabalık ortamlar, bazen “şeffaf mod” gereksinimi oluşturur. Kulaklıklar kulaklarınızda takılı olsa bile “Dış farkındalık” özelliğini aktifleştirerek çevrede olup biteni işitebilirsiniz.

Dışarıya ses sızıyor mu? Eğer bir toplu taşıma aracında seyahat ediyor ve %80 ses seviyesinde bir şeyler dinliyorsanız, yakınınızdaki biri muhtemelen bir şey duymayacaktır. Ama %70 ses seviyesindeyken sessiz bir ofiste ya da evdeyseniz ve hemen yanınızda biri varsa, dinlediklerinizi az da olsa duyabilir.

Pil performansı

Her bir kulaklıkta 55mAh pil bulunuyor. Taşıma ve şarj kutusunda ise, 510mAh pil var. Cihazı beraberinde gelen Type-C kablosuyla şarj edebilirsiniz.
Eğer ANC, yani gürültü engelleme kapalıysa, tek şarj ile 6 saat civarı müzik dinleyebilirsiniz. ANC açık ise, 4 saatin üzerine çıkabilirsiniz.
Kutudaki pil değeriyle baktığımızda ise, ANC kapalıyken toplamda 31 saatlik deneyim mümkün. ANC açık olduğunda da toplamda 22 saati görebilirsiniz. Tabii ev ve ofis gibi sessiz ortamlardayken ANC’yi kapatmanızda yarar var. Böylece pil tasarrufu gerçekleştirebilirsiniz.