Gündem Trump'un servis edilen İran açıklamalarının amacı Direniş'in Aksa Tufanı zaferini küçültmek mi?ID:99424
Yayınlanma:
09 Kas 23

6-7 Kasım 2023 tarihlerinde gizli bir elin tuşa basması gibi Türkiye medyasında, ABD eski Başkanı Donald Trump'un yakın zamanda yaptığı bir seçim konuşmasında İran hakkında söyledikleri kırpılarak ve çarpıtılarak servis edildi. Peki Aksa Tufanı Direnişi'nin zaferi yolunda 30+ gün geride bırakılıp Siyonist İsrail hedeflerinin hiç birisine ulaşamazken servis edilen bu konuşmanın amacı neydi?

Takvim, Star, Diriliş Postası Ahaber, TVNet, Haber7, TRHaber, Cumhuriyet, Sabah, Yeni Şafak, EHA Medya, vow, Islamist Agenda, Daily Ummah vb. medyaların, Yunus Paksoy, İbrahim Karagül, Mehmet Ali Önel, Erkan Trükten, Cübbeli Ahmet vb. topluma mal olmuş kişilerin mal bulmuş mağribi gibi Trump'un içinde İran geçen seçim konuşmasına sarılmalarının tam da Aksa Tufanı Direniş'i tüm gücüyle Siyonist İsrail'e darbe üstüne darbe indirirken birilerinin Gazze'nin boşaltılması ihaneti fikrini ortaya attığı günlerde anlamı ne?

TRUMP'UN SEÇİM KONUŞMASI KIRPILARAK ÇARPTIRILDI

Trump'un kırpılarak servis edilen konuşması (İsmail Haniye'nin deyişiyle Kudüs şehidi, Oğuzhan Asiltürk'ün deyişiyle şehit) İranlı General Kasım Süleymani'nin 3 Ocak 2020'de katledilmesinin ardından İran tarafından Irak'taki Amerikan işgal üssü Ain-Al Assad'a yapılan saldırılarla alakalı değil.

Pentagon raporlarında, 8 Ocak'ta İran tarafından Kasım Süleymani'nin intikamını almak için Irak'taki Amerikan işgal üssü Ain-Al Assad'a yapılan füze saldırılarında verilen zayiat resmi olarak kayıtlarda.

Bu kayıtlara göre;

  • 139 ÖLÜ, 146 YARALI
  • Birisi Blackhawk olmak üzere 15 Helikopter, 2 adet Kargo Uçağı ve 3 adet MQ1 İntihar Dronu
  • Üs komuta merkezi, 3 Hangar, 3 Cephanelik, 10 Askeri Çadır
  • Hava Trafiği Kontrol Kulesi ve üs çıkışı

büyük zarar gördü ve Irak'taki Amerikan işgal hava üssü Ain-Al Assad en az 3 hafta inaktif hale dönmek zorunda kaldı.

Trump'un konuşması kendi seçmenini yaklaşan seçimlere ikna etmek için uydurulmuş olma ihtimali çok yüksek bir yalandan ibaret ve bir dronlarının İran tarafından vurulmasının ardından İran'a yaptıkları büyük zarar veren bir saldırıya karşı İran'ın yaptığı saldırıyı anlatıyor.

Peki Trump'a inanmak zorunda mıyız? Trump'a inanmamızı isteyenler kimlerle kolkola, kimlerle işbirliği halinde?

Bu servis edilen konuşmanın amacı Direniş tarafından tarihin en büyük darbelerini alan İsrail'i rahatlatmaktan başka bir şey değil. İsrail ki Gazze'de bir bataklığa batmış ve sivil kadınları-yaşlıları-çocukları ve bebekleri şehit etmek dışında hiçbir şey yapamıyor. Arkasına aldığı Amerika, Avrupa Birliği desteği ve işbirlikçi Müslüman ülkelerin sessizliğiyle soykırıma imza atıyor.

DÜŞMANLARIN AĞZINDAN DİRENİŞ

Hem resmi olarak başkanlık görevi yürüten Trump, hem eski İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman hem de mevcud İsrail Başbakanı Netanyahu Siyonist İsrail'in baş belası Direniş'i anlatırken 1 tek ülkeye vurgu yapıyorlar: İran İslam Cumhuriyeti. Onlara göre bütün "kötülüklerin", bütün "terörün" kaynağı bu ülke. Tüm Direniş gruplarını İsrail'e ve Amerika'nın bölgedeki çıkarlarına karşı harekete geçiren, destekleyen bu ülke. Peki Türkiye'deki bu ülke düşmanlarının da hedefinde olmasının anlamı ne? Büyük İsrail Projesi'ni uygulamak isteyen ülkelerin İran düşmanlığı anlaşılır bir durumken, Filistin'den yanayız Direniş'i destekliyoruz diyenlerin İran düşmanlığı anlaşılır bir durum değil. Büyük Ortadoğu Projesi Eşbaşkanlığı devam ediyor ve amaç Eşbaşkan'ın Büyük İsrail Projesi'ne (Arz-ı Mev'ud) karşı görevlerini yerine getirmesine yardım etmek mi?