İran Amir Abdullahiyan: Savaşın yayılması kaçınılmaz hale geldiID:99455
Yayınlanma:
10 Kas 23

İran Dışişleri Bakanı Emir Abdullahiyan Katarlı mevkidaşı ile yaptığı görüşmede, Gazze'de sivil halka yönelik savaşın şiddetinin artması sebebiyle savaşın yayılmasının da kaçınılmaz bir hale geldiğini belirtti.

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve Katarlı mevkidaşı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman El Sani gerçekleştirdikleri telefon görüşmesinde, Filistin'deki son gelişmeler ve Gazze'deki mevcut kriz konusu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İkili, Siyonist rejimin sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınayarak, Gazze'deki insani krizin, sivillere, kadınlara ve çocuklara yönelik geniş çaplı askeri saldırıların devam etmesinden derin kaygılarını dile getirirken, Siyonist rejimin barbar saldırılarına son vermenin siyasi yollarını tartıştı ve İsrail rejiminin derhal ateşkesi kabul etmesini ve kuşatma altındaki ve savaş mağduru Gazze halkına sürekli olarak insani yardım gönderilmesini görüştü.

Emir Abdullahiyan ile El Sani olası ateşkese yönelik önerilen bazı girişimler konusunda da fikir alışverişinde bulundu.

Emir Abdullahiyan "Gazze'de sivil halka yönelik savaşın şiddetinin artması sebebiyle, savaşın kapsamının da genişlemesi artık kaçınılmaz hale geldi." ifadelerini kullandı.